Instrukcja wprowadzania prowadzących zajęcia.

Dodane przez Admin - pon., 04/20/2009 - 15:00

W załączniku do pobrania instrukcja w formacie .doc lub .pdf.

Instrukcja wprowadzania prowadzących grupy zajęciowe:

1. Prowadzących przypisujemy do zajęć korzystając z formularza „szczegóły grupy”, na zakładce „prowadzący”. Jest to ten sam formularz na którym zapisywani są do grup studenci. Z menu głównego USOS wybieramy „Zajęcia” a następnie „Grupy”.
capture_04202009_101006.png

capture_04202009_101020.png

Prowadzącego można dopisać do grupy wpisując nazwisko, wybierając z listy rozwijanej lub wprowadzając numer PESEL.
2. Dodanie tytułów naukowych prowadzącym.
Tytuły naukowe dodaje się na formularzu „Osoby/Osoby” w zakładce „Uwagi”, osobno wybierana jest część tytułu która ma być wyświetlana przed imieniem i nazwiskiem, a osobno cześć wyświetlana po nazwisku:
capture_04202009_101030.png
3. Dopisanie pracownika do systemu.
Jeżeli prowadzący zajęcia nie istnieje w systemie (np. ponieważ został zatrudniony po przeniesieniu danych lub pracuje na zlecenie) to konieczne jest dopisanie go do systemu:

a. w formularzu osoby/osoby należy wyszukać czy dany pracownik już nie został wpisany
b. jeżeli nie to należy nacisnąć przycisk „zielony plus” i wprowadzić następujące dane: nazwisko, imię, nr. PESEL, poniżej w zakładce szczegóły: kod jednostki (właściwy wydział) oraz płeć, w zakładce uwagi należy wprowadzić tytuły naukowe osoby (opisane w punkcie 2.).
capture_04202009_101041.png

c. następnie należy użyć przycisku pracownik i na formularzu pracownicy nacisnąć przycisk „zatrudnij”.
d. Można powrócić do przypisywania prowadzącego do grupy opisanego w punkcie 1.