Instalacja programu Planista

Dodane przez Admin - czw., 03/28/2024 - 09:45

Dostępna jest nowa wersja programu planista (7.0.3.0) w przypadku posiadania starszej wersji prosimy pobrać i zainstalować aktualną.

Uwaga:
Komputer musi posiadać dostęp do sieci dziekanatowej, są 2 możliwości:
- komputer pracuje bezpośrednio w sieci dzieknantowej,
- komputer łączy się z zewnątrz przy użyciu Cisco AnyConnect - instrukcja instalacji w dziale "Instrukcje" ( http://usos.ukw.edu.pl/node/8 ),

Instalacja programu planista:
1. Należy pobrać i uruchomić plik instalacyjny programu z załącznika tej instrukcji (dostępny po zalogowaniu).
2. W trakcie instalacji najlepiej używać ustawień domyślnych, można też zaznaczyć aby utworzony został skrót na pulpicie.
3. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wprowadzamy parametry konfiguracyjne (wartości dostępne w załączonym pliku ustawienia.txt), ustawienia można też wprowadzić w programie w menu Plik->Konfiguracja. Po wprowadzeniu danych klikamy "Zastosuj i zamknij"
4. Następnie logujemy się - jeżeli nie widzimy okna logowania to można je wywołać z menu Plik->Zaloguj.

Uwaga dla planistów:
Przy tworzeniu planu proszę zwrócić na ustawienie Jednostka w "parametrach planu". W przypadku gdy ustawiony będzie "Uniwersytet" plan nie zostanie zapisany w wersji oficjalnej ponieważ przedmioty są przypisane do wydziałów.